„NY TIMES“ публицирал измислени информации за да ја продаде приказната за Третата светска војна

„NY TIMES“ публицирал измислени докази за да ја продаде приказната за Третата светска војна. На сликите на неодамнешно издание се прикажува група на припадник на специлајните сили во Грузија, а не руски специјалци. Сликата е уште од 2008 година. NY TImes се извини на јавноста за лагата во Ирак и хушкањето и манипулациите со информирањето преку мејнстрим медиумите во Сирија поврзани со хемиското оружје. 

Манипулацијата и лажните американски известувања од масовните медиуми и хушкањето на војната продолжува сега за Украина...

 

 

25.04.2014 - 19:04

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега