Притвор за мајката чии дечиња се удавија во река

Мајката на дечињата кои паднаа во река и се удавија си заработи еден месец притвор. На 27-годишната Билјана Миленковиќ судијата денеска и одреди 30 дена притвор.

Мајката се сомничи дека извршила тешко дело против општата сигурност. Таа додека се шетала со своите деца, тие паднале во река, при што за жал потоа 3-годишната ќерка беше пронајдена мртва под дрво, а нејизното сеудммесечно бебенце беше пронајдено во тракторска гума.

Оваа трагедија ја зави Србија во црно.

25.04.2014 - 16:41

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега