Урнебесно- го пријавил соседот зошто правел скара

Полицијата секојдневно прима необични повици од граѓаните. Последниот урнебесен повик кој стигнал до полицијата бил:

Соседот прави скара, целиот двор ми е покриен со облаци од дим. Ве замолувам веднаш да дојдете и да интервенирате и да го истерате димот.

На ова полицијата вели дека најчесто вакви повици добива од луѓе кои долги години се осамени.

Има и такви кои се болни и ни се јавуваат за да ни се пожалат па во тие случаеви ние ги ислушуваме велат од полицијата.

25.04.2014 - 16:28

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега