Набавете си билет за 1/4 финалниот меч во ЛШ меѓу Вардар и Флензбург

Од денеска напладне почнува распродажбата на билетите за ракометниот спектакл во четвртфиналето во ЛШ меѓу македонскиот шампион Вардар и бундеслигашот Флензбург.

Реваншот ќе се игра на 26.04.2014 со почеток во 17 часот во салата Борис Трајковски. 

Еве по кои цени ќе се продаваат билетите:

- Б3,Б4,Б5,Б6,Б7,Б8,Б9,Б10,Б11,Б12, Б14 цена 300 денари

- М7, М8 и М9 по цена од 250 денари

-М1, М2, М3, М4, М12, М13, М15  по цена од 500 денари.

Каде може да набавите билети?

  • Продажните салони на ONE во: Скопје (Ramstore, ТЦ Бисер, ГТЦ, ВЕРО Центар, Skopje City Mall) Куманово, Тетово, Гостивар, Битола 01, Охрид, Струга, Неготино, Кавадарци, Прилеп, Штип, Велес, Кочани, Струмица, Гевгелија.
  • Југотон ГТЦ 1 кат, MPM PRESS, Гоги Драчево, Универзална Сала - Скопје, Билетара на Борис Трајковски

On-line билетите ќе може да се купат ОВДЕ.

Управата на РК Вардар реши да понуди поволни цени на билетите за четвртфиналето против Флензбург кои ќе можат да си ги дозволат сите навивачи на клубот и љубители на ракометот.

17.04.2014 - 11:03

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега