Згодната Катарина отвора своја хуманитарна фондација

Познатата македонска маникенка Катарина Ивановска основа хуманитарно здружение под називот „Катарина Ивановска Фондација“.

Здружението, својата работа ќе ја насочи кон помош при лекување на деца од социјално загрозени семејства.

Повеќе детали за фондацијата и како истата ќе функционира, манекенката ќе соопшти во текот на утрешниот ден на закажаната прес конференција.

 

 

17.04.2014 - 09:12

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега