Еве колкава е излезеноста во македонските општини

Според неофицијалните податоци од Општинските изборни комисии, излезноста на гласачите во Прилеп до 13 часот е 40%.

Во Радовиш, до 13 часот гласале 23,52% од граѓаните,  Конче - 32%, Валандово - 30%, Дојран - 30,12%, Крушево - 33,7%, Кривогаштани - 32%, Долнени - 12,3%, ВЕлес - 33, 63%, Градско - 38, 6%, Лозово - 35,7%, Чашка - 25,27%, Струмица 39,6%, Босилево - 13,85, Василево - 21%, Ново Село - 21,5 %, Кавадарци - 31,77 %. Во Неготино, до 13 часот гласале 36,34% од гласачите.

Наскоро се очекува и Државната изборна комисија да излезе со официјални податоци за излезеноста на граѓаните до 13 часот.

 

13.04.2014 - 13:54

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега