Мирно и достојно тече гласањето во Битола

Во општина Битола гласањето се одвива во мирна и фер и демократска атмосфера без никакви инциденти. Своето право на глас до 10 и 45 го искоритеиле 8,191 граѓанин или 13%.

Инаку во оваа општина гласачките места беа отворени во 7  часот.

13.04.2014 - 13:02
Фото: 
денешен

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега