Гласањето во Скопје тече фер и демократски

Во главниот град на Република Македонија, гласањето се одвива во мирна и фер атосфера, без никакви инциденти и проблеми.

Во Скопје своето право на глас го искористиле 10% од гласачите од 74 гласачки места. До 11 часот гласале 5.909 граѓани.

13.04.2014 - 12:55
Фото: 
Алфа.мк

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега