11,77 % од полнолетните охриѓани излегле на гласање

Мирно минува гласањето во Охрид. Досега на гласање излегле 11,77 % од граѓаните, или 6022 гласачи.

Досега не се регистрирани инциденти во гласачките места во Општина Охрид. Според информациите од терен, има голема раздвиженост на граѓаните низ градот. Од општинската изборна комисија очекуваат најмногу охриѓани да излезат на гласање во попладневните часови.

 

13.04.2014 - 12:13
Фото: 
е-вести

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега