Излезноста во Охрид до 10 часот 11,77%

На претседателските избори денеска во Охрид од отворањето на гласачките места до 10 часот правото на глас го оствариле 11,77 отсто од граѓаните.

Сите гласачки места на територијата на Охрид биле отворени навреме и процесот на гласање се одвива без проблеми.

На територијата на општина Охрид право на глас имаат 51,157 гласачи, од кои 45.066 запишани во единствениот, а 6.091 во посебниот избирачки список, кои гласањето ќе го спроведуваат на 88 избирачки места.

13.04.2014 - 11:23

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега