Еве ги податоците од општинските изборни комисии - каква е излезноста низ македонските општини?

Според неофицијалните информации од општинските изборни комисии, во Куманово до 10 часот, гласале 9% од гласачите.

Во Општина Аеродром, излезноста до 10 часот е 10,05%, во Кратово 19,2%, Велес - 14,59, Прилеп - 17% од гласачите. 

Во Општина Струмица излегле 10% од граѓаните, Василево = 7%, Конче - 7.8%, Тетово - 3,6 %, Јегуновце - 3,5 %, додека во Чашка - 20 % од гласачите.

 

13.04.2014 - 11:03

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега