Малезискиот авион е во Авганистан?

Нови шпекулации за исчезнатиот малезиски авион го тресат светот.

Анонимен извор за  International Business Times, изјавил дека „боингот“ на Малезијан ерлајнс, кој исчезна на 8.март бил киднапиран и е во Авганистан. РУските власти ја објавуваат оваа вест, повикуваќи се на информации добиени од руски новинар.

-Авионот со 239 патници е киднапиран. Авионот го киднапираа непознати терористи, а знаеме дека еден од нив се вика „Hitch“, вели анонимниот извор.

- Авионот слета  во Авганистан во близина на границата на Пакистан, тврди изворот.

12.04.2014 - 10:42

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега