Внимавајте: Булеварот Теодосиј Гологанов затворен за сообраќај

 

Булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“  утре од 8 до 10 часот ќе биде затворен за сообраќај на потегот од крстосницата со улицата „Франклин Рузвелт“ до крстосницата со улицата „Њуделхиска“.

Како што соопшти Град Скопје, ЈП „Улици и патишта“ во тој период од денот ќе поставува семафорски портал на булеварот, на  пешачкиот премин кај Млечен ресторан.

- Поради тоа, во овој период автобусите на јавниот градски превоз кои ги опслужуваат автобуските линии со броевите 4А и 5 ќе се движат по улицата „Франклин Рузвелт“, булеварот „Партизански одреди“ и булеварот „8. Септември“, и во двете насоки, информира Град Скопје.

Оттаму апелираат  до сите учесници во сообраќајот да ја почитуваат поставената привремена сообраќајна сигнализација на оваа делница. 

11.04.2014 - 11:09

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега