Неколку скопски села денеска без вода

 

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по известувањето добиено од ЈП Водовод и Канализација ги известува граѓаните дека  поради чистење на резервоари во Припор , прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од  с. Сопиште, с.Добридол и  с.Ракотинци  од 21:00 часот денеска па се до завршување на активностите.

07.04.2014 - 15:30

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега