Пронајдена неексплодирана граната во нива во скопско

Скопјанецот С.Л. вчера во сопствената нива во скопско Булачани, нашол неексплодирана граната од Втората светска војна, информираат од МВР:

Увид на лице место извршила увидна екипа од скопската полиција.

05.04.2014 - 13:41

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега