Радост за колекционерите: Поштенски марки со ликот на Ибрахимовиќ

Радост за колеционерите на поштенските марки. Шведската пошта ги пушти во употреба марките со ликот на најдобриот фудбалер Златан Ибрахимовиќ. Од поштата изјавуваат дека еден фан на фудбалерот порачал дури 1.500 марки.

Марките со ликот на Ибрахимовиќ , три се од пријателскиот меч помеѓу Шведска и Англија, одигран на „Френд Арена“ во предградието на Стокхолм на 14-ти ноември во 2012-та година кога токму тој постигна четири голови во победата од 4:2.

27.03.2014 - 14:45

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега