Повеќе скопски населби утре без струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје ги известува граѓаните  дека утре без електрична енергија ќе останат:

·         

во време од 08:30 до 15:30 часот корисниците од улиците 21, 23, 25, 81 и 98 во с. Волково и корисниците од нас. Стопански Двор. ( општина Ѓорче Петров )

·         

во време од 10:00 до 13:00 часот корисниците од дел од с. Долно Лисиче и дел од ул. Киро Фетак. ( општина Аеродром )

·         

во време од 09:00 до 15:00 часот корисниците од ул. Црногорска и ул. бр. 6. ( општина  Ѓорче Петров ) и дел од ул. Христо Татарчев ( општина Кисела Вода ).

·         

во време од 09:00 до 15:30 часот корисниците од ул. Христо Батанџиев ( општина Бутел ) и ул. Браќа Чакреви ( општина Ѓорче Петров )

·         

во време од 08:30 до 09:30 часот корисниците од дел од ул. Димо Хаџи Димов и ул. Христо Татарчев. ( општина Кисела Вода )

 

·         

во време од 10:00 до 13:00 часот корисниците од дел од улиците 27-ми Март, Орце Николов и Бул. ВМРО. ( општина Центар )

26.03.2014 - 11:05
Фото: 
Струмицаденес

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега