Старица од Тетово ограбена на улица среде бел ден

Крадците дефинитивно не мируваат. Во Тетово на улицата „Цветан Димов“, 19-годишниот Ш.Р. извршил тешка кражба на дрзок начин над 72-годишната сограѓанка Ќ.И.

Според податоците од полицијата, додека тетовчанката се движела по улицата, насилникот ја пресретнал, насилно и одзел обетка, притоа нанесувајќи и расекотини на увото.

Младиот разбојник ќе си зрааботи соодветна кривична пријава.

24.03.2014 - 12:05

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега