Во тимот на колото имаше место и за Дибиров и Вугринец

Позитивните резултати и игрите на ракометарите на Вардар и на Металург не останаа незабележани, па така во тимот на колото се најдоа по еден играч од двата тима.

На позицијата лево крило е избран Тимур Дибиров од Вардар (постигна 9 голови со Хамбург), а на позицијата десен бек е Ренато Вугринец од Металург (постигна 13 голови против Колдинг).

Тим на колото (прв осминафинален натпревар):

лево крило - Тимур Дибиров (Вардар), 
лев бек - Мариуш Јуркевич (Висла), 
среден бек - Стас Скубе (Горење), 
десен бек - Ренато Вугринец (Металург), 
десно крило - Штефан Шродер (Хамбург), 
пивот - Ренато Сулиќ (Веспрем) и 
голман - Славомир Шмал (Киелце).

Ренато Вугринец со 75 голови е најдобар стрелец во Лигата на шампионите. 

24.03.2014 - 10:27

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега