И тоа се случува: Старица не дозволила да ја оперираат додека не догледа кошаркарски натпревар

Една старица од Мемфис го шокираше светот откако на хирурзите кои требало да ја оперираат им рекла дека прво сака да догледа натпревар во кошарка, бидејки тоа и е поважно.

Се работи за 81-годишна старица која морала да биде итно оперирана бидејќи и откажале белите дробови, но одбила да легне на операционата маса додека не заврши кошаркарскиот натпревар кој го гледала.

Таа на операција влегла со насмевка на лицето бидејќи победил нејзиниот тим.

23.03.2014 - 15:29

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега