Министерката Канческа-Милевска во посета на Велес

Министерката за култура Елизабета Канчевска-Милевска денеска ќе го посети Велес во рамки на одбележувањето на 145 годишнината од раѓањето и 85 годишнината од смртта на Васил Главинов. Канчевска-Милевска на настанот ќе биде придружувана од страна на градоначалникот на Велес, Славчо Чадиев денеска заедно со министерката за култура Елизабета Канчевска-Милевска, ќе присуствуваат на свеченоста по повод одбележувањето на 145 годишнината од раѓањето и 85 годишнината од смртта на Васил Главинов. 

19.03.2014 - 09:40

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега