Полицијата останала зачудена кога го запрела БМВ-то - нема да ви се верува колку брзо возел

Хрватската полиција денеска соопшти дека поради пребрзо возење запреал автомобил управуван од 42 годишен државјанин на Црна Гора кој на автопатот Загреб-Сплит возел со неверојатни 244 километри на час.
„На тој дел од патот брината е огранична на 130 километри на час, а возачот на автомобил марка БМВ според уредот за мерење на брзината, возел 244 километри на час“ - стои во соопштението на полицијата.

Возачот бил казнет парично и добил една година забрана за управување автомобил на територијата на Хрватска

18.03.2014 - 22:33

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега