Украинските војници во Крим добија дозвола за употреба на своето оружје

Откако денеска беше изведен напад врз воена единица во Симферопољ, во кој беше убиен еден војник на украинските војници во Крим им е одобрено да го употребуваат своето оружје, соопшти украинското Министерство за одбрана.

Во соопштението на Министерството за одбрана стои дека за да се заштити животот на украинските војници, на воени единици во Крим им е одобрено да го употребат своето оружје. 

18.03.2014 - 19:41

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега