Разрешен е крајот од серијата „Lost“ - Ликовите не беа мртви цело време!

По шест сезони, прикажана е последната епизода од серијата „ Lost“. Многу обожаватели не беа задоволни со крајот бидејќи сметале дека многу прашања останале неодговорени, пишува 24сата.хр

По бројните шпекулации и четири години од завршувањето на серијата, продуцентите Дејмон Линделоф и Карлтон Кјуз одлучле да го објаснат карјот ос серијата, иако многу луѓе милселе дека островот претставува „чистилиште“, но приказната е е поинаква.

- Не, не не. Тие не беа мртви цело време. Ликовите го преживеаа падот на авионот и навистина беа на островот, а сите беа мртви дури во конечната заедничка сцена во црквата. завршија во рајот, објаснија продуцентите од серијата „Lost“.

Продуцентите додадоа  дека крајот сакале да го направат по духовен да се зборува за судбината.

 

 

 

18.03.2014 - 16:04

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега