ВИДЕО: "Ќе родам бебе со Даунов Синдром" - ќе ви го скрши срцето

Мајка која очекува бебе со Даунов синдром напиша писмо до Организацијата за поддршка на лица со овој синдром, а оваа приказна дефинитивно го трогна светот.

- „Јас сум идна мајка, ќе родам бебе со Даунов синдром. Се плашам. Каков живот ќе има моето бебе?“

Од Организацијата за идната мајка снимија трогателен одговор.

18.03.2014 - 15:51

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега