Тетовчанец изгреба 60.000 денари

Инстант лоз Подарок подари убава добивка- 60 илјади денари во Тетовско Теарце

„Тетовско Теарце ни овозможи  нашето богато семејно стебло со среќни добитници, да го надополниме со уште еден член. Адем Мемедали го одбра својот Подарок и доби 60 илјади денари. Тој е редовен играч на Инстант Лотарија на Државна Лотарија на Македонија, но знае да се забавува и со Бинго БУм. Својот добитен инстан лоз Подарок го купил од продажното место Бартон во Тетово“ - информираат од Државна лотарија на Македонија

Само за потсетување Инстант лотаријата ПОДАРОК има цел да ви ги развесели празниците, па дури и да ви го претвори во празник некој сосема обичен ден. Со лозот ПОДАРОК ви овозможуваме да ја решите дилемата за подарок за роденден, именден или било каков друг повод.  Токму оваа специјална едиција на Инстант лозот Податок за 14 февруари е вистински погодок. Со добивките од лозот ПОДАРОК развеселете се самите или другите.

Цената на лозот ПОДАРОК е 50 денари, а во игра ве очекуваат бројни парични премии од 50 до 60.000 денари. За повеќе забава вклучени се и помали добивки, кои го прават секој трет лоз е добитен, но и ги зголемуваат шансите за повеќе забава. Трите идентични суми во лозот се вашата лозинка за добивка во оваа игра на среќа.

Со најубави желби за љубов и дружење, одберете го вашиот среќен ПОДАРОК!

 

Инстант лозот ПОДАРОК  може да го пронајдете во сите продажни места со  знакот на детелинка ширум Македонија.

18.03.2014 - 14:16

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега