ФОТО: Слаткиот Џејк од „Два и пол мажи“ стана проповедник

Актерот Ангус Т.Џонс кој на нас ние добро познат од серијата „Два ипол мажи„ важеше за слатко дете а денеска е непрепознатлив. 

20- годишниот актер во интервју за „Hoy“ откирва дека го пронашол Бог и дека целосно е посветен кон верата, тој девет месеци активно оди во црква, станал проповедник и вели дека е премногу среќен поради тоа.

 

18.03.2014 - 13:32

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега