Слаткаристика на 21 март во живо во Софија

Слаткаристика на 21ви март ќе настапи во Софија.

По хит песната на 100 Кила Аз сам 6во кој видео запис Бугарскиот рапер се заблагодарува на Слаткаристика за инспирацијата, Бугарската публика се заинтересира уште повеќе за нашиот рапер.

Така, Слаткаристика овој петок ќе се настапи во Бугарија, Софија, на една од најдобрите клупски сцени, каде веќе има настапувано и нашиот најпознат гитарист Влатко Стефановски, во Sofia Live Club.

Слаткаристика заедно со Аце НЛ и DJ Oky Doky ќе се претстават пред бугарската публика, а можна е и соработка на нашиот најпознат рап артист со некои од бугарските рапери.

 

Во продолжение ја гледате поканата за Sofia Live Club од Слаткаристика:

18.03.2014 - 12:42

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега