Фатени тројца скопјани по кои полицијата трагала долго време

Постапувајќи по судска наредба, СВР Скопје вчера лиши од слобода три лица  кои се барале за издржување затворска казна. Се работи за 53-годишниот Сабри А.жод Скопје,  кој се барал за издржување затворска казна во траење од две години, за сторено кривично дело “ измама”, 46-годишниот Ганчо П. од Скопје кој се барал за издржување затворска казна во траење од две години, за сторено кривично дело “загрозување на сигурноста” и 50-годишниот  Таир З. од Скопје,  кој се барал за издржување затворска казна во траење од шеесет дена, за сторено кривично дело “предвизвикување општа опасност”.

18.03.2014 - 12:39

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега