Прободено 25 годишно момче од Волково - три лица приведени

Три лица се приведени по вчерашната тепачка на плоштадот пред Камениот мост. Како што информира МВР. во тепачката со нож во пределот на ногата бил прободен 25 годишниот С.К. од селото Волково, Скопско по што е пренесен во Градската општа болница Св. Наум Охридски. по превземените мерки од страна на полицијата приверени се три лица М.А.(37), Н.А.(33) и Е.Ј.(31) сите од Скопје. Од МВР информираат дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот по што ќе следи соодветен поднесок.

Повеќе детали за тепачката прочитајте тука

18.03.2014 - 12:10

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега