Press24 e трета најпосетувана македонска интернет адреса - еве колку се популарни македонските сајтови

Press24 е трето најпосетувано македонски интернет издание во месец февруари, покажува аналитиката на Gemius. Според податоците објавени таму, Press24 за 28 дена во февруари остварил 2,2 милиони посети а прегледани се над 7,5 милиони страници. Информациите објавени на Press24 во февруари стигнале до секој четврти корисник на интернет во Македонија. Од инфромативните портали пред Press24 e само Курир кој регистрирал околу 600.000 посети повеќе но на оваа адреса прелистани се речи си 1,3 милиони помалку страници. Од останатите информативни портали, најблизу е Плиусинфо кој регистирал 965 илјади посети и нешто над милиони прегледани страници, а нивните вести стигнале до 14% од публиката. 

Во прилог последната анализа на Gemius.

Вебсајт

No.

Visitors (real users)

Прегледани

страни

Просек време поминато

на сајтот

Reach-Internet

Посети

kurir.mk

1

336.907

6.397.000

00:27:57

32,43%

2.806.550

motika.com.mk

2

268.820

11.542.312

00:54:16

25,87%

2.079.423

press24.mk

3

249.581

7.512.528

00:40:23

24,02%

2.202.089

think.mk

4

241.592

2.752.939

00:17:09

23,25%

1.337.631

crnobelo.com

5

231.385

5.966.872

00:19:30

22,27%

1.149.132

vistina.mk

6

218.713

2.002.873

00:13:29

21,05%

1.056.715

telegraf.mk

7

198.790

1.399.371

00:07:33

19,13%

723.734

popara.mk

8

186.825

1.898.239

00:12:24

17,98%

715.416

idividi.com.mk

9

168.108

3.845.488

00:28:39

16,18%

1.016.690

vest.com.mk

10

163.429

3.432.469

00:44:19

15,73%

751.551

time.mk

11

162.659

7.947.682

01:41:05

15,66%

3.435.095

republika.mk

12

158.023

1.529.075

00:14:22

15,21%

570.454

plusinfo.mk

13

147.564

3.067.956

00:27:55

14,20%

965.933

zase.mk

14

147.293

909.090

00:07:41

14,18%

596.225

fakulteti.mk

15

128.030

2.563.058

00:16:47

12,32%

577.084

brkajrabota.mk

16

118.764

673.888

00:05:14

11,43%

360.834

kafepauza.mk

17

116.317

1.466.304

00:14:18

11,20%

495.188

dnevnik.com.mk

18

115.252

1.559.322

00:15:34

11,09%

471.600

utrinski.com.mk

19

107.702

1.752.007

00:20:52

10,37%

483.585

denesen.mk

20

106.913

439.540

00:04:27

10,29%

245.889

faktor.mk

21

87.993

460.983

00:05:26

8,47%

253.693

maxim.mk

22

78.262

630.372

00:13:02

7,53%

369.671

novatv.mk

23

76.043

518.425

00:08:16

7,32%

271.833

lider.mk

24

69.664

233.585

00:02:41

6,70%

148.844

ekipa.mk

25

55.978

1.317.395

00:26:45

5,39%

455.737

netpress.com.mk

26

55.333

278.354

00:04:41

5,33%

150.365

makfax.com.mk

27

53.533

316.102

00:23:47

5,15%

181.753

denar.mk

28

39.670

127.759

00:02:14

3,82%

87.934

365.com.mk

29

39.381

202.152

00:04:12

3,79%

104.574

evesti.mk

30

34.313

81.663

00:01:29

3,30%

56.363

ekonomski.mk

31

25.568

84.347

00:02:36

2,46%

51.868

portalb.mk

32

10.425

134.812

00:18:17

1,00%

50.975

koha.com.mk

33

8.378

154.727

00:18:26

0,81%

49.907

 

 

 

 

 

18.03.2014 - 11:20

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега