Актерка од серијата „Кога лисјата паѓаат“ боледува од тешка болест

Турската актерка Дениз Чакир која на нас ни е добро позната како Ферхудне од серијата „Кога лисјата паѓаат“ пред неколу дена и е  дијагностицирана тешка болест.

Како што пишуваат турските медиуми  повикувајќи се на извори блиски на актерката велат дека при рутински преглед на Ферхунде наводно и е констатиран тумор на јајници.

Поради чести болки во долниот дел од стомакот отишла на преглед каде лекарите констатирале промени на левиот јајник, при што и предложиле итна операција на актерката.

18.03.2014 - 11:11

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега