ФОТО: Нема да ви се верува- вака денеска изгледа Дарко Шариќ

Најбаранаиот нарко бос на Балканот Дарко Шариќ денска е спроведен во Србија откако според засега неофицијалните информации бил уапсен во Латинска Америка откако се обиделд а ја премине границата меѓу две држави.

Медиумите во Србија јавуваат дека Шариќ утрово слетал на белградскиот аеродорм со полициска придружба. Велатд ека целата операција била внимателно раководена од министрите за внатрешни работи на Србија и Црна Гора.

Пред една недела апсењето го најави Александар Вучиќ кој во неделата извојува убедлива победа на изборите во Србија.

Дарко Шариќ е осомничен за шверц на три тона кокаин од Латинска Америка во Западна Европа. Судењето за него и зџа неговата криминална група која брои дури 39 членови е закажаноз а 24 март. Тој од 2009та беше недостапен за органите на прогонот.

Српски Курир објави ексклузивна фотографија од најпознатиот нарко бос.

 

18.03.2014 - 10:48
Фото: 
Kurir-info.rs

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега