Спасов ќе ги презентира новите мерки за вработување

Министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов, денеска ќе ги презентира новите мерки за потикнување на вработувањата во 2014 година. Настанот е планиран да се одржи во Стопанската комора на Македонија, а на истиот просуствуваат и компаниите-членки на Комората. 

 

18.03.2014 - 09:54

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега