Дац се откажа од наградата на Дневник

Му благодарам на “Дневник” за номинацијата но…
Ке морам да се откажам од наградата пред да биде доделена.
Прво: Ако јас ја добијам наградата не можам да присуствувам на свеченото доделување во МНТ зошто имам претстава во Драмски
Второ: Јас имав и други главни улоги во 2014та кој не се земени во обзир (веројатно не се ни гледани)
Трето: Во иднина би ве замолил да не ме номинирате за вашата награда. Би било добро никого да не номинирате туку едноставно да ја доделите на тој што сте решиле. Ќе ја има истата тежина, верувајте.
На добитникот од срце му ја честитам наградата.

17.03.2014 - 20:04

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега