Сам си заковал клинци во главата и за чудо преживеал

Шеесет и девет годишниот Кинез на кој се уште не му се открива името преживеа, откако самиот си заковал три клинци од по десет сантиметри во главата.

Според направените рендгенски снимки клинците поминале низ неговиот череп и навлегле во неговиот мозок. Тој веднаш бил опериран во болницата во Хаифенг и целосно закрепнал.

Мажот инсистирал да не се повикува полицијата и никој не е уапсен во врска со инцидентот.

17.03.2014 - 13:32

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега