Барселона ќе гради Ферари парк

Барселона ќе гради Ферари парк во ПортАвентура кој биде на површина од  75.000 метри квадратни и ќе нуди многу атракции. На овој парк главна атракција ќе биде  вертикална жичница, а посетителите исто така ќе можат да се сместат во хотел во 5 ѕвездички кој покрај 250-те соби и разновидните ресторни ќе нуди и симулаторно возење.

Ферари паркот ќе чини 100 милиони евра, а официјалното отворање е закажано за 2016-та година.

17.03.2014 - 10:11

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега