Астероид вечерва ќе помине невообичаено блиску до Земјата

Астероидот означен 2014 DX110 вечерва  би требало да помине покрај нашата планета,  а во еден момент ќе биде и на помало растојание од Месечината. Астероидот ќе биде одалечен на 350.000 километри од Земјата. Астероидот е со големина 13х40 метри.

 

05.03.2014 - 15:01

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега