Кели Роланд ќе гостува во Икс-Фактор?

Како што пишуваат српските медиуми првата странска ѕвезда која го потврди учеството во финалето на популарното музичко шоу Икс Фактор е американската пејачка Кели Роланд.

Кели Роланд кај нас е позната по тоа што беше  членка на славното трио „Destiny’s child“. 

Пејачката  беше дел од жирито на англискиот Х-Фактор, но таму се скара со Сајмон кој јавно во 2012 година ја обвини дека не остварувала контакт со публиката и се однесувала премногу како ѕвезда и поради тоа доби отказ.

04.03.2014 - 14:58

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега