Ким Кардашијан доби "Златна малина" за најлоша актерка

Познатата старлета Ким Кардашијан е една од добитниците на неславното признание Златна малина, кое се доделува секоја година пред доделувањето она Оскарите за најлошите филмски реализации.

Таа ја добила “наградата“ за најдобра споредна улога во филмот Temptation кој премиерно е прикажан минатиот април.

Најмногу Златни малини оваа година освои Филм 43, кој се состои од неколку кратки филмови, а во кој учествуваа некои од најголемите холивудски имиња како Хали Бери, Хју Џекмен, Кристен Бел, Џерард Батлер и Кејт Винслет.

 

04.03.2014 - 14:04

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега