Познат бизнисмен пронајден мртов во Штип

Познатиот штипски бизнисмен Горан Даскалов е пронајден мртов во штипската викенд населбата Сутилак, јави Телма. Според првичните информации, Даскалов починал од огнено оружје. На неговото тело била пронајдена огнострелна рана. Полицијата се уе утврдува дали станува збор за убиство ил самоубиство. 

Даскалов беше член на Управниот одбор на Текстилен кластер и до пред една година претсетдател на ФК „Брегалница“.

Штипската јавност Даскалов го познава како човек кој работеше во текстилниот сектор.

04.03.2014 - 12:30

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега