Русија ја презеде контролата врз украинскиот премин кон Крим

Руските сили ја презедоа контролата врз граничниот премин, од украинска страна, што ги поврзува Русија и Крим со линија на траект.

Руската војска со денови се наоѓаше околу пристаништата за траекти, но досега ја немаше преземено контролата врз украинскиот граничен пункт, пренесува Танјуг.

Портпаролот на граничната стража рече дека руските трупи преку овој премин синоќа превезле три камиони полни со војници. 

04.03.2014 - 11:06

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега