Алекса: За следниот лајв подготвувам нешто сосема поразлично

Алекса Перовиќ  на вечерашното издание на “X Factor” ќе има многу интересен настап со што ке се открие уште еден негов талент.

Тема на денешниот “X Factor” е: “Познати хитови од филмови и серии”,

Младиот заводник Алекса одлучи да биде оригинален, па затоа сакаше да биде сето тоа изненадување.

“Незнам колку ви е познато од ваша страна, но јас покрај пеењето, сценската изведба и компонирањето се занимавам и по малку со глума но и поезија” изјави Алекса за Музика24.

 Тој откри дека пред 3 години освоил прво место на Општинско ниво за негова лична поезија. 

 

 

25.02.2014 - 10:31

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега