ВИДЕО: Еве како звучат Емина и Жељко во дует

Жељко Јоксимовиќ кој важи за еден од најпопуларните пејачи во регионот на 14-ти овој месец одржа концерт во Зорлу центарот во Истанбул – Турција.

По повод проект „Балкан базар“ Јоксимовиќ реши да направи премиера  на албумот а како негова специјална гостинка ја покани неговата колешка како од музичката сцена така и од шоуто Икс- фактор Емина Јаховиќ.

Тие ја отпеаја песната “Жуте дуње“  а во продолжение слушнете како звучи се тоа.

21.02.2014 - 15:19

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега