ВИДЕО: Кајмакоски во Амиџи шоу докажа зошто e најголем фаворит во Икс Фактор

Македонскиот натправрувач во Икс факто Даниел Кајмакоски кој го освои Балканот со својата скромност  беше гостин во шоуто на Ами Џи  и отпеа два големи светски хитови – Closer и Use somebody, кои во негова изведба звучеа одлично.

По неговата изведба водителот на шоуто Огнен Амиџиќ искоментира дека токму тој е неговиот фаворите на Икс Фактор.

Погледнете...

21.02.2014 - 13:29

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега