Бан: Ќе им помогнеме на Украинците да ја решат кризата по мирен пат

Обединетите нации ќе им помогнат на спротивставените страни во Украина да ги решат несогласувањата по мирен пат изјави денеска генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки-мун .

Тој нагласи дека ОН стои до украинскиот народ и ќе ја исполни својата улога во поддршката на мирното решение на таа криза бидејќи е загрижен поради употребата на огнено оружје од страна на властите, но и опозицијата.

21.02.2014 - 09:44

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега