Граничниот премин „Богородица“ ќе блесне во ново руво

На граничниот премин „Богородица“ денеска почнуваат градежни активности за реконструкција на управната зграда со придружните објекти.

Реконструкцијата е дел од проектот за Развој на граничната инфраструктура - Border.In, финансиран од фондовите на ЕУ.

На почетокот на градежните работи ќе присуствуваат директорот на Царинската управа Наташа Радеска-Крстевска и претставници од Делегацијата на Европска унија.

21.02.2014 - 08:52

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега