ВИДЕО: Окуношима - Островот на зајчиња

Островот Окуношима  во Јапонија е познат како рај на зајците, тие се насекаде се околу луѓето, и се питоми. Овие зајчиња се вистинска атракција, зајчињата одат кај туристите и бараат храна.

Погледнете го овој преувбав рај.

20.02.2014 - 17:29

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега