ФОТО: Црвен снег паѓа во Итлаија

Снег помешан со сахарски песок од утрово паѓа во делови на Алпите во Италија. Од италијанскиот дел Доломитима на Алпите на надморска висина од над 2000 метри доаѓаат прекрасни фотографии. 

20.02.2014 - 13:10

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега