ВИДЕО: Октопод му ја зграпчи камерата на нуркач и направи селфи фотографии

Октопод кој живее во водите на Пацификот имаше симпатична средба со нуркач којшто снимал.

Тој допливал до нуркачот и во еден момен му ја зграпчил камерата и сосема случајно направил неколку селфи фотографии.

Познато е дека овие животни се многу интелегентни па можат да отворат тегла, шише, со мимка да дадат знак на друг октопод, па дури и да решат некоја задача.

Доколку почесто ги крадат камерите од нуркачите можеби би се научиле и да снимаат документарни филмови.

20.02.2014 - 12:57

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега